«

»

kwi 27

Zobaczmy, co to wyrosło…

Trzyletni Opfok (vel Szagi, vel Kudłaty, vel Piesek).
Czas już chyba skończyć ze źrebakowymi ksywkami, bo chłopak prezentuje się w ten sposób: IMG_7666
IMG_7647

Niestety złe newsy dla fanów – we wtorek Hendrix traci nabiał. Odwiedza też dentystę, a wszystko to celem przygotowania do lekkiej podjazdki.

Hmm, pomyśleć, że kiedyś wyglądał w ten sposób:
IMG_3980
IMG_3986_
IMG_3987IMG_5278

Konia z rzędem temu, kto jest w stanie przewidzieć, co wyrośnie z odsadka! 😈

11 comments

Skip to comment form

 1. drawa14

  Młody jest cud, miód, malina :) A jak się błyszczy Przystojniak :) chyba się zakochałam :)

  1. quanta

   Żeby tylko był mądry i fajny we współpracy, bo piękny koń to naprawdę nie wszystko 😉

   1. drawa14

    Z Twoją pomocą chłopak będzie musiał się ogarnąć 😉 teraz czekam na kolejne wpisy z postępami w pracy 😉 bo szczerze nie mogę się doczekać aż zobaczę go pod siodlem:)

 2. Magda

  Przez tę grzywę i masywny zad korzy mi się z AQH. Z czystym sumieniem można mówić o przemianie z brzydkiego kaczątka w hm…skarego łabędzia. :) Kiedy planujesz pierwsze postrzyżyny?

  1. quanta

   Przez ostatnie kilka miesięcy przechodził etap andaluz, wyglądał dokładnie jak koń PRE, i to wcale nie dzięki tylko włosiskom. Bardzo mi się nie podobał. To znaczy piękny koń, ale kompletnie nie mój typ. Mam nadzieje, że po kastracji trochę wyszlachetnieje i zejdzie z kierunku, który obrał aktualnie, czyli przemiany w byczka Fernando 😉

 3. Ania

  Jestem fanką, a z wywałaszania bynajmniej nie rozpaczam. 😉 Moim zdaniem koń, choćby i z górnej półki, powinien być przede wszystkim bezpieczny w obejściu, a skoro kastracja ma w tym pomóc, to tylko lepiej. Bardziej mierzi mnie jak ludzie trzymają latami ogiera (albo i wnętra!) „bo tak”, „bo jestem super jak sobie radzę z ogierem” itp. Takie konie wyczyniają różne kwiatki, ale jakoś nikomu nie daje to do myślenia. Oczywiście zdarzają się ogiery-misiaczki, ale z tymi jajkami jednak częściej są problemy niż korzyści i ja tam jestem zdania, że jak się na pewno nie zamierza kryć, to ciąć bez żalu.

  1. quanta

   Dokładnie tak, poza tym praca z koniem, który jest na tyle rozkojarzony i zajmujący się otoczeniem, że nie zdąży się go nawet pochwalić za coś dobrego – wcale nie należy do przyjemności.
   Uff, Kudłaty jest już po zabiegu, nie obyło się bez emocji, siwienia Pani Doktor i mogę tylko powiedzieć, że walczył do ostatniej chwili 😈 No i dzięki Bogu, że się zdecydowałam wycinać gościa w klinice.

   1. karolina

    A można wiedzieć gdzie był przeprowadzany zabieg??

    1. quanta

     Centrum Zdrowia Konia w Nasielsku, lekarz dr Olga Kalisiak. W tej klinice w ubiegłym roku był również kastrowany koń Kiwi.

  2. Joanna

   A mnie tam takich niekryjących ogierów jest zwyczajnie żal… Ani toto nie polata z kolesiami, ani na łąkę ze stadem nie wyjdzie, to co to za życie?
   Wałach to ma klawe życie!

 4. Natalia

  Oj coś czuję że będzie z niego niesamowita rakieta i zainteresuje się nim wiele gwiazd jeździectwa pod Twoją ręką będzie to tak niesamowicie zajebisty koń, że aż boję się obserwować jak to on rozbłyśnie bo będzie mi aż wstyd jak to ja wgl nie potrafie pracowac z koniem w nawet 0,0000001%. Pozdrooo :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *