«

»

cze 14

Unbroken, czyli Niezłomny.

Przepiękny film motywator!

Koniecznie do oglądania z dźwiękiem. Mnie przekonał. :)

31 comments

Skip to comment form

 1. Judyta

  Mnie ten film nie przekonuje…
  Niestety ale fragmenty tego tekstu przeczą sobie.
  Z jednej strony mamy patrzeć wstecz, z drugiej mamy zapomnieć o tym co było.
  Nie dać się stłamsić swoim emocjom, a z drugiej strony za nimi podążać.
  Tania zagrywka.

  1. A.G.

   Piekny film. Jest moze wersja bez tego tlumaczenia?

  2. Amelia

   jak dla mnie też przerost formy nad treścią i powrzucane cytaty jak leci bez patrzenia, czy mają odniesienie do tematu czy nie… jest całe mnóstwo lepszych filmów! np tego typu (bez wielu słów, ale zmontowane tak, że każdy wie co chciano pokazać) https://www.youtube.com/watch?v=zBcaa5vcCSk

 2. ann

  Niesamowity !

 3. Iza

  Jestę zwycięscom!

  1. m

   Lubię to 😀 😀 😀

 4. FastTaker

  Oczy mi się spociły… Trafiło na podatny grunt. Po całym życiu poświęconym koniom i większej jego części w siodle coś mi się stało z głową. Mam świetnego konia, w końcu fajne warunki, czas, chęci by po paru latach zmarnowanych dobrowolnie na tym brzydszym dupoklepstwie powrócić do prawdziwego jeździectwa, mam ku temu możliwości. Ale świadomość, że przez kilka lat obijałam tyłek o siodło wmawiając sobie, że to mi daje satysfakcję, że zmarnowałam ten czas na okłamywaniu samej siebie i że nigdy już go nie odzyskam, nie pozwala mi czerpać radości z codziennych drobnych sukcesów w pracy z końmi, z ładnego ustępowania, fajnie najechanej i czysto pokonanej przeszkody. I momentami zdaje mi się, że mój koń to wyczuwa- kiedy klepię go po szyi i mówię „dobrze” on jakby wiedział, że tak naprawdę nie jestem zadowolona. Mam nadzieję, że to wszystko jakoś się ułoży i będzie dobrze.

 5. Wojenka

  Mam alergię na tego typu filmiki. Polecam w to miejsce obejrzeć po prostu film Unbroken. Prawdziwa historia o tym jak wiele można wytrzymać i nie poddać się.

 6. Odysowa

  Przypomniało mi się przy tym filmie wszystko, co zdarzyło się kiedyś. Wygrane, porażki, szczęście, smutek, złość bezradność, nadzieja. Taki krótki, ale dla mnie niesie tyle treści, że mam ochotę płakać, naprawdę.

 7. takatam

  mnie sie nie podobał, tani i odrealniony….pasowałoby nakręcić taki w naszych warunkach jak to jest pracować zarobkowo i jeszcze potem jechać do stajni, jak pogodzić dom dzieci i starty (nie mówię o ludziach dobrze ustawionych, tylko o zwyczajnych ludziach)

  u nas to jest inaczej, inne problemy, inna bajka, a to jest chyba dla nawiedzonych bogatych panienek co spadły z konia, albo zapomniały program klasy P3 i juz tragedia :/ gotowa, która najlepiej przepracować z psychologiem za 100 funtów za godzinę :)

 8. RoweremPoMałopolsce

  Witam. Zacznę od tego, że jest to bardzo, na prawdę bardzo interesujący oraz ciekawy blog.
  Wracając do tego wpisu, muszę powiedzieć, że zgadzam się tutaj z autorem – film przekonywujący.

  Pozdrawiam,
  Bloger z http://www.rowerempo-m.blogspot.com/

 9. Elpopo

  Irytująca nuda.

 10. Ania

  Kiedy coś nowego? Tęskinimy!!!!

  1. K$

   Taaakkkk, bardzo tęsknimy, Quanta zaniedbujesz Nas… :(

 11. sumire

  Quanta, czy w miarę wolnego czasu mogłabyś się ustosunkować do tego artykułu (tak w ramach dyskusji, która się tu toczyła jakiś czas temu)?
  http://konzdrowyjak.com.pl/kucie-i-jego-wplyw-na-wydajnosc-ruchu/
  Przyznam, że dla mnie te wyniki badań są nieco zaskakujące, choć z drugiej strony stawka koni „nieco” mała i dobór rasy mnie średnio przekonuje (wydaje mi się, że przy rasie o bardziej ekspresyjnym ruchu różnica byłaby bardziej widoczna)… Ciekawa jestem, jak się zapatrujesz na metodykę badań i parametry, które sprawdzali.

  1. kujka

   Ja nie quanta ale pozwole sobie napisac 3 slowa.
   Ciekawy artykul, ale moim zdaniem od poczatku nie bylo szans sprawdzic czegokolwiek. Gdyby niekute konie okuli i porownywaliby pomiary przed-po, to mogloby faktycznie cos pokazac, a tak to w sumie zrobili badania o niczym…

   1. sumire

    A to swoją szosą… że porównywali konie o zapewne nie identycznym ruchu, tylko w mniejszym lub większym stopniu zróżnicowaną stawkę. 😉

    1. tuch

     Takie badanie miałoby sens gdyby wziąć do niego stawkę koni ujeżdżeniowych w treningu na poziomie GP, koni które umieją się już posługiwać własnym ciałem. Sprawdzić je najpierw na boso, po czym okuć i sprawdzać: od razu po podkuciu, za tydzień, za dwa, za miesiąc po czym znów rozkuć. W badaniu wzięły udział ujeżdżeniowe* huntery? Serio?

     1. bjooork

      Fakt, badanie z punktu widzenia próby naukowej jest obarczone dużą wadą tj. liczebnością badanej populacji. Patrząc z punktu widzenia osoby śledzącej tego typu doniesienia niestety mam dwie obserwacje, myślę że naukowcy mają dwa zasadnicze problemy – ostro ograniczone fundusze (w porównaniu do tych jakie idą np. na badanie leków), i druga sprawa to brak możliwości zebrania w jednym miejscu ‚reprezentatywnej grupy’ koni. Badanie przeprowadzane w różnych warunkach też będzie wadliwe.

      Chyba i tak należy się cieszyć, że jakiekolwiek badania są jednak wykonywane – choć akurat wyniki tego były bardzo zaskakujące.

  2. takatam

   te badania maja na celu stopniowe wyeliminowanie jeździectwa? ostrogi złe, baty złe, wędzidła złe, podkowy złe… skoki złe, ujeżdżenie złe, tylko ganianie na sznurku jest ok 😉

   1. bjooork

    Nie sądzę- jest wiele badań jest ciekawych i niekoniecznie sznurkowych. Jakiś czas temu widziałam publikację, w której b.pozytywnie wypadł system pessoa i zdecydowanie był on polecany w rehabilitacji koni po kontuzjach

    1. sumire

     Bjooork, podrzucisz namiar na te badania? Chętnie przeczytam. :)

 12. hihikomori

  czekam na kontynuację tego postu : http://quantanamera.com/smarowidla-kopytowe/

 13. RoweremPoMałopolsce

  Cześć! Wiem, że nie jest to mój pierwszy komentarz pod tym postem, ale chciałbym zapytać, dlaczego tak długo nie ukazuje się żaden nowy post? :-(

  Pozdrawiam,
  http://www.rowerempo-m.blogspot.com/

  1. eM

   wszyscy czekają i się martwią :<

   1. Iza

    Q. jest pewnie zwyczajnie zajęta 😉 wakacje to gorący okres, piękna pogoda, zapewne ma dużo pracy i dużo ogonów 😉

    1. Rowerem Po Małopolsce

     Kurczę, no rozumiem że można nie mieć czasu ale tak długo ani słowa… nic. Szkoda, wielka szkoda.

     Pozdrawiam.
     http://www.rowerempo-m.blogspot.com/

    2. Paula

     Albo wręcz przeciwnie, nie ma czym się chwalić 😉

     1. sumire

      Mam wrażenie, że nie czytaliście poprzedniego wpisu, który dla mnie równoznaczny jest z zawieszeniem bloga…

     2. quanta

      Droga Paulo, ze specjalnymi pozdrowieniami dla Ciebie :)

 14. Paulina

  a mi się filmik podoba, ma uniwersalny przekaz 😉 a jako ze mam dość trudny czas prywatnie, to obejrzałam go kilka razy 😉 i przypomniałam sobie czego nauczyło mnie jeździectwo- jak upadasz, to trzeba otrzepać kurz, ogarnąć d…ę i wstać.
  z pozdrowieniami dla wszystkich walczących- z kryzysem sportowym, bądź prywatnym..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *