«

»

lip 21

Oryginalny kur

Ciekawie popatrzeć, jak to wszystko działa – bardzo czytelny wgląd na biomechanikę ruchu konia i jeźdźca. Doskonale widać, jak prawidłowo wypozycjonowany jest jeździec, który nie krzywi się i nie spada na boki w żadnym z wykonywanych elementów. Stawy biodrowe i uda jeźdźca są całkowicie zsynchronizowane z ruchem konia. Również w pełnej równowadze jeździec utrzymuje swój korpus, widać tam pewne napięcie mięśniowe, konieczne, aby góra ciała mogła zachować stabilność niezbędną do prawidłowego działania dosiadem (a ile razy słyszymy: rozluźnij się, puść wszystkie mięśnie! To nie do końca słuszny przekaż, owszem, na koniu nie można oczywiście siedzieć pospinanym, ale nie chodzi też o uzyskanie bezwładu postawy – bezwładny jeździec nigdy nie będzie stabilny!). Szkieletowy jeździec sprawia wrażenie, jakby był przyklejony do konia, ale znowu wszystko działa z doskonałym tonusem mięśniowym, nie widać absolutnie żadnego zacisku czy blokowania, za to 100% osadzenia wagi jeźdźca na udach:

5 comments

Skip to comment form

 1. Marta

  Pierwsze moje skojarzenie to Ghost rider :)
  Bardzo miło się ogląda. Pięknie zaprezentowane jak ciało jeźdźca i konia pracuje. Dosiad godny podziwu. Czy znasz nazwisko jeźdźca bądź kraj w którym nagrano filmik?

  1. Gośka

   Na samym początku filmu, jak również na końcu masz „obsadę” filmiku :)

   1. Marta

    Ślepemu po oczach…
    Dziękuję :)

  2. quanta

   Tak jak dziewczyny wyżej napisały, to Matt Frost, brytyjczyk. Jeździ od dziecka, zaczął jako 6-latek, a od ponad 15-tu lat zajmuje się ujeżdżeniem. Przez kilka lat obecny w brytyjskiej kadrze. Trenuje konie, jeźdźców, a wygląda tak:

   Dlaczego u nas nie ma takich trenerów i jeźdźców? 😈

 2. Natalia

  Świetne!!! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *