«

»

lut 09

KWPN Stallion Show – syn Johnsona czempionem :)

Od zeszłego piątku związek KWPN przeprowadzał tegoroczny korung – dla ogierów z rocznika 2012 (czyli z imionami zaczynającymi się na literę H – holenderskie konie noszą imiona nie po rodzicach, tylko zaczynające się literą przypisaną do danego roku).
Czempionem ogierów ujeżdżeniowych został Handsome O (Johnson – Rousseau), co mnie niezmiernie cieszy, bo ten gniady, urodziwy trzylatek jest po tym samym ojcu, co mój mały Opfok. Handsome pokazał niesamowitą swobodę łopatek w ruchu, co przy doskonałym noszeniu głowy i szyi oraz dobrej pracy pleców szybko przyniosło mu tytuł zwycięzcy. Ten dość rosły (obecnie 169 cm) ogierek pochodzi od świetnej klaczy, która dała już jednego uznanego ogiera. Bardzo lubię konie po Rousseau, są zdecydowanie w moim typie :) A o Johnsonach słyszę same superlatywy – podobno są bardzo fajne w pracy!

handsome_1 handsome_2

Potomstwo Johnsona (na korung zakwalifikowano aż cztery młode ogiery po tym ojcu – przy całej kolekcji liczącej trzydzieści trzy sztuki) zaprezentowało się rewelacyjnie i były to najszybciej i najbardziej zaciekle licytowane na aukcji konie. Handsome O został sprzedany za kwotę 300 000 € do Norwegii. Jego nowa właścicielka powiedziała, że ogier zachwycił ją od samego momentu wejścia na halę do prezentacji – zdecydowanie była to miłość od pierwszego wejrzenia :)

Aukcyjny numer dwa to kary Hot Game po trakeńskim ojcu (Easy Game – Florestan I), który został wylicytowany na 140 000 €.

hotgame_1 hotgame_2

Znany z drogich korungowych zakupów duński jeździec Andreas Helgstrand zakupił dwóch kasztanowatych synów ogiera Jazz (czyli zapewne będą to bardzo gorące konie). Za ogiery Hot Shot (Jazz – Ferro) oraz Hapiness Returns (Jazz – Flemmingh) zapłacono kolejno 100 000 € oraz 90 000 €. Hot Shot zdecydowanie trafia w mój gust :)

hotshot_1 hotshot_2

hapiness_1 hapiness_2

Piąty w kolejności cenowej, Hummer (Westpoint – Farrington) został sprzedany do Rosji, za cenę 85 000 €.

hummer_1 hummer_2

Średnia cena za sprzedanego na aukcji 2,5-latka wyniosła 57 000 €.

11 comments

Skip to comment form

 1. sumire

  Numer jeden – cukiereczek! Dwójka na zdjęciu zootechnicznym mnie jakoś nie porwała, ale jak puściłam filmik… Ależ on jest elastyczny!
  Natomiast u trójki mi coś z plecami nie leży (pewnie głównie w kwestii pasowania siodła). Tak, bardzo chcę się przyczepić i wmówić sobie, że one wcale nie są idealne (żebym teraz nie płakała w poduszkę przez najbliższy miesiąc, że takiego nie mam i pewnie nigdy mieć nie będę ;)).

 2. Amelia

  mi zdecydowanie najbardziej w gust trafił Hammer. Lubię takie mięsaki 😉

  1. Amelia

   tfu, Hummer*

 3. m

  Z ciekawości spojrzałam sobie na papier drugiego, bo kary (to raz) i traken (dwa). Mamy wspólnego przodka, pradziadek Impuls dla mnie, dla Hot Game pra-pra 😀
  Najbardziej podoba mi się pierwszy, drugi i ostatni. Handsome O może zbyt handsome nie jest imo, ale ruch łapie za oko nawet ujeżdżeniowego laika.

 4. p

  Czym oni karmią te młodziaki…mój jest ten sam rocznik a zdecydowanie nie wygląda tak dorośle tylko jak typowy dzieciak, tym bym na oko co najmniej 4 lata dała 😀

  1. K$

   No właśnie Quanta, jak wygląda żywienie takich młodziaków? Bo to, że mają siana do woli i trawy w sezonie to wiemy i widzimy, a coś poza tym? :) Pozdrawiam

   1. quanta

    Pasze treściwe są podawane w zasadzie dopiero, kiedy konie idą z biegalni do boksów. Wcześniej wystarcza siano i trawa, ale to naprawdę zupełnie inne siano i trawa, niż mamy dostępną tutaj. Tę starszą młodzież karmi się potem gotowymi mieszankami lub granulatami, a nigdy czystym owsem (jeśli już owies, to zawsze w połączeniu z gniecionym jęczmieniem).

  2. quanta

   Karmią to jedno, ale wszystkie korungowe ogierki mają też za sobą dobrych parę miesięcy lekkiej, ale jednak rozwijającej pracy: bieganie i skoki luzem, prezentacja w ręku, praca na lonży. Przez ten czas można zmienić kudłatego brzydala w coś, co wygląda jak koń :)

   1. p

    i taka praca na lonzy w tak młodym wieku nie wpływa negatywnie na ich zdrowie?

    1. K$

     A czy gimnastyka w przedszkolu wpłynęła negatywnie na Twoje zdrowie? 😉

 5. Adrian

  Witam, jestem pierwszy raz na tym blogu i bardzo mi się podoba. Świetny blog, o ciekawej tematyce. Na pewno polecę znajomym.
  Pozdrawiam i zapraszam: http://www.playtechnik.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *