«

»

lip 24

Fugu robi wyniki dnia w Radzionkowie

Fugu wypływa na szersze wody! :)
Ponieważ 1-go września uruchamiam stajnię, siedzę teraz w kolorach marmolitu na cokoły, zatwierdzaniu bram przesuwnych, kierunku otwierania boksów, wzorach płytek, gresów, malowań, planowania ogrodzeń padoków, wymyślania sprytnych skrytek w bandach (też nie przepadacie, jak w narożnikach hali stoi kupozbieracz? U mnie nie będzie stał) i tysiącu innych rzeczy, które trzeba dopiąć na ostatni guzik, włącznie z wyborem i zakupem maszyn (traktorek i melex). To już za chwilę ruszamy, chyba gdzieś tam po drodze zacznę mieć tremę 😉 W każdym razie zapowiada się, że do września żyję mocno stacjonarnie. Myślałam nawet o zgłoszeniu koni na zawody w Solcu, ale czterodniowy wyjazd byłby w tej chwili ciężką do ogarnięcia sprawą. A że szkoda jednak, żeby przygotowane fajnie wyścigówki siedziały tylko w domu, to wypożyczyłam Cebulkę na zawody w ręce mojego zaufanego kolegi, Kamila Pulińskiego.
Zabrał on Fugu do Radzionkowa na rundę C – i to dwa trudne konkursy (C-2, C-3).
Rezultat? Dwie wygrane, dwa razy wynik dnia! :mrgreen:

IMG_4427

Pierwszego dnia 67,117%, a drugiego jeszcze lepiej – 67,895%. Za dodania ósemki w arkuszach, stęp wyciągnięty również oceniony na 8. Tyle udało się zrobić od zeszłego roku na plus! Dzielna dziewczynka, i jeździec też 😎 Możliwe, że następne zawody będą już o klasę wyżej, ale to tak naprawdę sama Cebula nam powie 😉
c2wynik c3wynik

Strasznie tęsknię za moją śliczną Nadymką, ale cóż zrobić. Wykańczam stajnię raz jeden, jedyny w życiu, totalnie nierozsądne byłoby nie mieć na to oka. Zawodów będzie jeszcze wiele, tym bardziej, że w domu trenuje coraz bardziej konkretna ekipa, która może od przyszłego roku będzie już jeździć wspólnie w barwach klubu Ad Astra? :)
Sama Cebula w każdym razie bryluje, czuje się świetnie, podbiła serca swoich aktualnych opiekunów. swoim wyrafinowanym wprawdzie, ale niezwykle łagodnym charakterem. No i jak to ona – zawsze łapie za oko, w Radzionkowie nie dało się jej nie zauważyć 😎

Untitled-2

Gratulacje dla pary, ja się już nie mogę doczekać, aż znowu na nią wsiądę :)
Na obecną chwilę wyniki dnia mam tutaj 😀

IMG_5520

 

16 comments

Skip to comment form

 1. Molibden

  Wow, Fugu jak zwykle daje radę!
  A propos klubu Ad Astra – czy w stajni znajdzie się też miejsce dla osób bez własnego rumaka i w dodatku niezbyt zaawansowanych?

  1. quanta

   Myślę, że byłaby tam opcja dzierżawy / półdzierżawy konia, pod warunkiem regularnej jazdy z trenerem.

   1. Molibden

    O, to super

 2. moon

  kupozbierak w rogu, taczka z kupami albo sterta drągów też wygląda bajzlowato… -.-
  Nie mogę się doczekać aż pokażesz fotki koni w swojej stajni! <3

  No i gratulacje fenomenalnej Fugu! :D:D:D

 3. Malwina

  Aż chciałoby się u Was stanąć ! <3 albo przyjechać na trening:)

 4. Agatinha

  Sprawa wsiadania na konie pewnie u Was juz wymyslona, ale mnie sie zawsze bardzo podobalo takie rozwiazanie :)
  https://www.youtube.com/watch?v=LDmjkNVMx3E

 5. Gośka

  Gratuluję i zdrowego podejścia i sukcesów „Dobranocki” 😉

 6. Dorota

  Czekaj czekaj, czy to ta kobyła, która nie lubiła wyginać się na lewo i w związku z tym nie nadawała się na konia ujeżdzeniowego i rozrodu w tym kierunku? 😀 To chyba ta!

  A tak na poważnie, to gratuluję obu wyników dnia! Cebula idzie jak burza przez kolejne klasy!

  1. quanta

   Oj nie, ja nigdy nie mówiłam, że ona się nie nadaje na ujeżdżeniowego konia 😉 I stale raportowałam, że coraz mniej grymasi pannica na własne słabości. Już rok czasu temu (ile to pracy od tamtych startów) była ze mną Vce-Mistrzynią Polski. To że ona jest zdolna, to ja dobrze wiem :) Ale teraz i Fugu chyba zaczęła to zauważać 😉

   1. Dorota

    Wiem, po prostu utkwił mi w pamięci jeden komentarz pod postem, w którym pisałaś o problemach z jej zgięciem. Że moze nie warto ją pchać w to całe ujeżdżenie skoro nawet kółka nie może zrobić poprawnie… :-) Zdolna kobyła, super!

 7. ann

  Gratulacje serdeczne dla Fugu i całej ekipy! Quanta myślałaś może o serii wpisów wprodzających chody boczne, zasady jak je wdrażać w trening? Pozdrawiam serdecznie :)

 8. replastik

  Uruchamianie własnej stajni to ogromne przedsięwzięcie, ale też na pewno przygoda życia! Gratulujemy świetnego wyniku, koń pięknie się prezentuje. I powodzenia w dopinaniu stajni na ostatni guzik – oby wszystko potoczyło się zgodnie z planem :)

 9. Julka

  Tak z czystej ciekawości
  Nie boi się Pani powierzać swoich koni Panu Kamilowi Pulińskiemu ?

  1. quanta

   A widziałaś tę parę na zawodach i w codziennej pracy, czy tylko tak sobie piszesz?

   1. Dominika

    Ja widziałam tę parę w Radzionkowie na żywo i nie mogłam przestać się gapić. Wyglądali razem fenomenalnie :)

    1. quanta

     Ja mam na bieżąco pogląd codziennych treningów online, mnóstwo rozmawiam z Kamilem o pracy z Cebulką, ją na miejscu wszyscy kochają, a kondycja konia i wyniki mówią same za siebie. A samą Fugu wymiziałam w boksie w Radzionkowie dopiero co, oblizała mi ręce po ramiona 😉 Tęsknię za nią strasznie, ale co zrobić, ja nadal mam u siebie plac budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *