«

»

maj 21

Fugu is back :)

Fugu wróciła z niemieckiej kliniki i jest… przetłusta! Mocno ściemniała maścią, a na ciemnej czekoladzie wyszły jej piękne jasne jabłuszka. Humor jej dopisuje, jest ufna jak była, towarzyska i bardzo kontaktowa. A co ciekawe, również grzeczna. Mimo dłuższego odstawienia od roboty i ograniczenia ruchu koń nadal zostaje pod kontrolą, a jeśli tylko ma jakieś błyskotliwe pomysły, to jest na tyle karny, że można go ostudzić nawet głosem. Nauka nie poszła w las :) A ja może przeżyję jej uruchamianie pod siodłem! 😆

Przywoził kasztankę mój kolega, który zajmuje się transportem koni. Nie mógł się nachwalić, mówiąc, że to sama przyjemność wozić takie grzeczne konie. Faktycznie, Fugu podróżuje wyjątkowo bezproblemowo. Stoi, chrupie sianko, nie tupie, nie kopie, nie boi się głośnych przejeżdżających obok ciężarówek. Kolega opowiadał, że jak dostaje do przewiezienia nieznanego jeszcze konia, to na wstępie zagląda w paszport na rocznik. 2011 – no to ładnie, pomyślał sobie, kolejny szalony młodziak! Będę miał po drodze rozrywkę, a tu jeszcze taka długa trasa… Poszedł zatem do kierownika kliniki, zapytać się, co to za koń, żeby wiedzieć, na co się przygotować. – To niesamowicie grzeczny koń – powiedziano mu – bezproblemowy i bardzo miły. I faktycznie załadunek i sama podróż minęły wręcz sielankowo. Jak fajnie tyle dobrych słów o zwierzaku usłyszeć!

Może jej nieszczęśliwa przygoda będzie miała o tyle dobry wpływ na konia, że pozwoli mu bardziej się wyluzować i wydorośleć głową?

Fugu ma rozpiskę powrotu do pracy od przyszłego tygodnia przez miesiąc. Na pewno do końca maja pozostanę przy spacerkach stępem, a potem samo wdrażanie w ruch jej nieco wydłużę. Nie lubię się spieszyć i na szczęście nie mam takiej potrzeby.

Dołączam jeszcze kilka fotek, które zrobiłam jeszcze przed Fugowymi wybrykami i jej tournee leczniczym :)

Eskadron – komplet banana, Brillant i owijki, kalosze BR, plus gościnnie dralon z kolekcji. Zestaw, w którym jestem absolutnie zakochana dla ciemnego kasztana!IMG_6839c IMG_6854c IMG_6870

Dalej kolejny Eskadronik, który podoba mi się jeszcze bardziej niż powyższy żółty i na Fugu prezentuje się zjawiskowo. Brillant toffe, owijki espresso, kaloszki BR. Dobra kawa z czekoladą i toffi to jest to! :)

IMG_6898 IMG_6921

Na deser dwie Anki, ale nie tylko do żadnej nie zabiło mi serce, ale jednej wręcz mówię duże: NIE! Śliwka ujdzie, ale pomarańcz to nie jest po prostu Fugowy kolor. Będzie robił szał na ciemnogniadych, więc może po prostu poczeka na Opfoka? 😉

IMG_6977 IMG_7015

21 comments

Skip to comment form

 1. julka

  w eskadronach najlepiej ! :)
  super się teraz prezentuje.
  a co to za ogłowie pani Ewelino ?

  1. quanta

   Dokładnie to samo, co na Alpim w poprzednim wpisie. Premiere Reims z naczółkiem BR.

 2. Pat.

  Cudnie w tym brązie, tak do schrupania 😉
  A śliwkę i pomarańcz widzę na moim Siwym!

  1. quanta

   Na siwka fiolet byłby super :)

 3. Amelia

  ten koń jest tak piękny, że mogę się gapić godzinami! A jeśli chodzi o kolory, to jej chyba najbardziej będą pasować stonowane, przybrudzone lub pastelowe, takie mało wyraziste a eleganckie, żeby były tylko „dopełnieniem” tak zjawiskowego konia, a nie głównym motywem :) Eskadrony zdecydowanie wymiatają!

 4. Dominika

  Dla mnie najlepiej zdecydowanie w żółtym i fiolecie. Brąz też piekny, ale wydaje mi się, że trochę ginie na jej maści. Ciągle mnie mogę się przyzwyczaić, że w Twojej ekipie jest dziewczyna :p co tam u chłopaków za oceanem, startują już :)?

  1. quanta

   Skwarek startuje regularnie z rewelacyjnymi wynikami, nowe właścicielki są nim zachwycone i niedawno odezwały się do mnie, że jeśli mam więcej takich koni, to z ogromną chęcią wszystkie ode mnie kupią :) Bardzo miło to słyszeć, ale niestety mogłam tylko odpowiedzieć, że następne Skwarki dpiero mi się ujeżdżają 😉
   A Zombie, no cóż, jak to zombie… Koń do ciężkiej pracy, do stałej korekty i pomocy mu, bardzo łatwo z nim nie jest.

   1. Moon

    a co u Czarnego Księcia? 😉

   2. Dominika

    Super wieści :) Jeszcze raz serdeczne gratulacje. Za to nowe Skwarki będą jeszcze lepszej generacji!;)

 5. DżeJ Dżej

  W każdym komplecie prześlicznie, ładnemu to we wszystkim ładnie!
  Teraz pozostaje życzyć Wam tylko bezproblemowego powrotu do pracy i zdrowia dla całej ekipy 😉

 6. Kinga

  Planujesz jakieś potomstwo od Fugu?

 7. tuch

  Ależ to jest piękne zwierzę, zachwyca nawet jak stoi z głową wykręconą w przeciwnym kierunku. Jestem strasznie ciekawa jak pracuje pod siodłem, jest szansa na jakiś filmik jak się trochę bardziej ujeździ?

 8. Honorata

  Fugu- maszyna :) dwie pierwsze stylizacje świetne :) jeśli moje skromne zdanie się jakoś liczy :)

  1. xymena

   Podpinam sie pod ten komentarz :) Choć dla mnie całkowitym szałem jest czekolada!

 9. Ada

  Nie zapominaj o nas bo czekamy na notki:) Robota przy ogonach wiadomo ale brakuje mi zdjęć i wpisów!:D

 10. Patrycja

  Q, otrzymujesz reprymendę za zaniedbywanie swoich stałych czytelników 😉

  1. K$

   oj tak 😀 podłączam się do tego komentarza

 11. Marta

  Quanta, tęsknimy…. 😉

 12. Odysowa

  Tęsknimy mocno… 😉

 13. Scarlett

  Jak Ci pomarańcz nie idzie, to ja chętnie ją przytulę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *